Şu Anda Okuyorsunuz
Selülit Karşıtı Beslenme İçin 4 Temel Öneri

Selülit Karşıtı Beslenme İçin 4 Temel Öneri

Özellikle yaz aylarına yaklaşıldığı zaman varlığını her zamankinden daha çok hissettiğimiz, ayna karşısında kendimize mahzun mahzun bakma sebebimiz, kışın kalın pantolonların altında saklayabildiğimiz için buruk bir mutluluğa teslim olduğumuz sorunumuz! Evet, selülitten bahsediyoruz. Peki selülitle nasıl savaşabiliriz? İşte size selülit karşıtı yaşam ipuçları.

Aslında işin özü şöyle; tıp dilinde “hidrolipodistrofi” olarak bilinen selülit, derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun, bağ dokuları arasında sıkışmasıyla ortaya çıkıp, yüzeye doğru itilince ciltte pütürlü-çukurlu “portakal kabuğu” olarak tariflenen ve bizi rahatsız eden o görünümün oluşmasıyla meydana geliyor. Selüliti oluşturan birden fazla neden var, genetik yatkınlık azımsanmayacak bir neden, ancak çevresel faktörler ve beslenme de, altta yatan genetik bir yatkınlığa bağlı olsun ya da olmasın, selülit oluşumunu tetikleyip artırabiliyor.

Rutin hayatımızda yapacağımız küçük değişiklikler ise, selülit oluşumunu engelleyebileceği gibi, var olan selülitlerin azalmasını da sağlıyor.

Selülit karşıtı beslenme 4 basit adımla sağlanabilir.

Selülit Karşıtı Beslenme Kural 1: Su İçin!

Selülit Karşıtı Beslenme Kural 2: Lesitinden Zengin Beslenin!

Selülit Karşıtı Beslenme Kural 3: Posa Tüketin!

Düzenli Spor Yapın!

 

Daha ayrıntılı bilgi için Koç Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.

Summary
Selülit Karşıtı Beslenme İçin 4 Temel Öneri
Article Name
Selülit Karşıtı Beslenme İçin 4 Temel Öneri
Description
Selülit karşıtı beslenme için 4 temel öneri konusunda ayrıntılı bilgi ve uzman görüşleri için Sağlık Güncem'i ziyaret edin.
Publisher Name
Koç Üniversitesi Hastanesi
Publisher Logo
Nasıl Hissediyorsun?
Endişe Verici
1
Harika
2
Meraklı
3
Yorumları Görüntüle (0)

Bir Yorum Bırakın

© Sağlık Güncem - 2021

 
 
Yukarı Kaydır