Şu Anda Okuyorsunuz
Leke Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Leke Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Günümüzde pek çok kişi ciltte leke problemi yaşamaktadır. Bu lekeler birçok nedene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Genel olarak bu lekeler; güneşe, yaşa, hormonsal değişikliklere veya çeşitli ilaçların kullanımına bağlı olarak oluşabilmektedir. Bu lekelerin giderilmesinde kullanılan yöntemleri temelde ikiye ayırabiliriz.

1. Lekelerden Korunma Yolları

Güneş ışınlarına maruz kalmak, cilt lekelerinin oluşmasına ve artmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden lekelerin tedavisi sürecinde güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

2. Leke Tedavisi

Lazerle leke tedavisinde lekenin yerleşimi ve yaygınlığına göre çeşitli yöntemler ve bu yöntemlerin kombinasyonları tercih edilmektedir. Örneğin retinoik asit içerikli veya leke açıcı maddeleri içeren çeşitli kremler kullanılarak, bunların mezoterapi veya peeling ile kombinasyonları uygulanabilmektedir. Yine bu leke açıcı kremlerle birlikte veya tek başına çeşitli cihazların kullanımı da lazerle leke tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Günümüzde leke tedavisinde kullanılan cihazlara baktığımızda Q anahtarlı ND Yag, KTP lazerler veya BBL gibi cihazlar oldukça fazla kullanılmakta ve başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi almak için Amerikan Hastanesi Dermatoloji Bölümü ile iletişime geçebilirsiniz. 

Summary
Leke Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? | Sağlık Güncem
Article Name
Leke Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? | Sağlık Güncem
Description
Leke Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? konusunda ayrıntılı bilgi ve uzman görüşlerini almak için Sağlık Güncem'i ziyaret edin.
Publisher Name
Amerikan Hastanesi
Publisher Logo
Nasıl Hissediyorsun?
Endişe Verici
5
Harika
8
Meraklı
4

© Sağlık Güncem - 2021

 
 
Yukarı Kaydır