Şu Anda Okuyorsunuz
Pandemi Günlerinde Tele Sağlık Hizmeti Almanın 5 Avantajı

Pandemi Günlerinde Tele Sağlık Hizmeti Almanın 5 Avantajı

Pandemiyle birlikte daha önce haberdar bile olmadığımız pek çok teknoloji, yöntem ve uygulama bir anda günlük yaşamımızın vazgeçilmezi haline geldi. Online dersler, online toplantılar hatta dijital doğum günü kutlamaları ilk akla gelenler. Pandemi sadece eğitim ve sosyal yaşamımızı değil, sağlığa bakışımızı ve sağlık hizmeti alma alışkanlıklarımızı kökünden değiştirdi. Örneğin daha önce çocuğumuz hapşırmaya başlasa hastaneye koştururken, pandemi günlerinde kendimizi, sevdiklerimizi mümkün olduğunca hastanelerden uzak tutar, virüs bulaşma tehlikesi nedeniyle her işimizi evden halleder hale geldik.

İşte bu hızlı değişim, ailelere evden çıkmadan sağlık hizmetleri sunan yeni ve faydalı teknolojileri yaşamımıza dahil etti ve kısa sürede “tele sağlık hizmetleri” son günlerin en popüler başlıkları arasında yer aldı.

Tele sağlık ve dijital sağlık hizmetleri sayesinde bir uzmana danışmak için hastaneye gitmek zorunda kalmıyorsunuz; güvenilir ve deneyimli uzmanlar sizlere TytoCare cihazıyla destek olabiliyor.

Hastaneye gitmeden tele sağlık hizmeti almanın size sağlayacağı 5 avantajı sıralamak gerekirse:

Anında sağlık hizmeti

Siz ya da ailenizden biri hasta hissettiğinde, aklınıza takılan soruları anında doktorunuzla görüşebilirsiniz. Böylece önceden hastaneyi arayıp randevu almakla ya da acil servise gidip, sıra bekleyerek vakit kaybetmezsiniz.

Hastane sanki evinizde

Doktor görüşmenizi evinizden çıkmadan yapabilirsiniz. Özellikle pandemi günlerinde virüs bulaşma riskinden endişeleniyorsanız, hastaneye giderken ya da poliklinikte sıra beklerken başkalarıyla bir arada geçireceğiniz sürede gerçekleşebilecek olası riskler bertaraf olur. Her neredeyseniz bulunduğunuz alanın konforu içinde sağlık görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman doktorla online sağlık görüşmesi

Görüşmeniz sırasında kullanımı çok kolay tele sağlık ekipmanlarıyla doktorunuz sanki yanınızdaymış gibi sizle veya sevdiklerinizle online sağlık görüşmesi yapabilir. Doktor görüşmeniz sırasında ekipmanları kullanarak ateşinizi ölçebilir, kulak ve üst solunum yollarınızı kontrol edebilir, stetoskopla kalbinizi ve akciğerlerinizi dinleyebilir ve tüm verileri kaydederek, doktorunuzla paylaşabilirsiniz. Doktorunuzun ekranına yansıyan bu veriler doğrultusunda doktor görüşmeniz devam edecektir.

7/24 kesintisiz sağlık hizmeti

Çocuğunuz gece yarısı ateşlendiğinde ya da anneniz hafta sonu rahatsızlandığında doktorunuza ulaşmak için mesai saatlerinin başlamasını beklemek zorunda değilsiniz. Online sağlık görüşmesinden haftanın her günü, günün her saati faydalanabilirsiniz.

Sağlık kontrolleri ve cerrahi sonrası kolayca takip imkanı

Cerrahi operasyonunuz başka bir şehirde dahi gerçekleşse taburcu olduktan sonra doktorunuz sağlık durumunuzu evinizde takip edebilir. Sık sık kontrol edilmesi gereken durumlarda sağlık kontrollerinizi hastaneye gitmeden yaptırabilir, tüm verileri kaydedebilirsiniz.

Koç Sağlık Yanımda, yukarıda sayılan tüm hizmetleri TytoCare cihazı ile size sunuyor.

Summary
Pandemi Günlerinde Tele Sağlık Hizmeti Almanın 4 Avantajı
Article Name
Pandemi Günlerinde Tele Sağlık Hizmeti Almanın 4 Avantajı
Description
Pandemi günlerinde tele sağlık hizmeti almanın avantajları nelerdir? Daha ayrıntılı bilgi almak için Sağlık Güncem'e tıklayın!
Publisher Name
Koç Üniversitesi Hastanesi
Publisher Logo
Nasıl Hissediyorsun?
Endişe Verici
2
Harika
2
Meraklı
2

© Sağlık Güncem - 2021

 
 
Yukarı Kaydır